Komunikat: Zmiana formy przygotowania 25.03.2020


Zarządzenie o zmianie formy przygotowania bezpośredniego do sakramentu małżeństwa I zawieszeniu funkcjonowania poradni życia rodzinnego w archidiecezji krakowskiej w dniach od 13 do 29 marca 2020 r.
pełny tekst na stronie diecezji (kliknij)....


Czterotygodniowe

Akademickie katechezy dla narzeczonych

Organizatorem kursu przedmałżeńskiego jest Fundacja Towarzyszenia Rodzinie przy współpracy z Duszpasterstwem Akademickim UPJPII „Patmos”. Kurs jest otwarty dla wszystkich pragnących w nim uczestniczyć, nie tylko dla studentów. Kurs składa się z czterech spotkań, które odbywają się w cztery wtorki miesiąca w budynku UPJPII przy ul. Bernardyńskiej 3.

Kurs można rozpocząć w każdy, dowolny wtorek (zapisy przed kursem od 18.00). Gdy się opuści jedno spotkanie można przyjść na nie w kolejnym miesiącu. Kurs można zacząć od każdego tematu i kontynuować zajęcia w dowolnej kolejności. Ważne jest, aby być na czterech, różnych spotkaniach. Brakujące tematy można uzupełniać w kolejnych miesiącach.

Koszt kursu: 50 zł od osoby - płatne na miejscu, przed rozpoczęciem kursu. Mogą w nim uczestniczyć pojedyncze osoby (bez pary).

Na pierwszym spotkaniu narzeczeni otrzymują świadectwo uczestnictwa. Potwierdza się na nim obecność. Przychodząc kolejny raz należy świadectwo zabrać ze sobą i pozostawić osobie obsługującej zapisy w celu potwierdzenia swojego udziału w zajęciach.

Po kursie narzeczeni powinni się udać 3 razy do poradni życia rodzinnego. Zamiast dwóch wizyt w poradni, narzeczeni mogą uczestniczyć w kursie naturalnego planowania rodziny lub w warsztatach komunikacji. Szczegółowe informacje o poradniach i warsztatach podawane są na drugim spotkaniu. Narzeczeni otrzymują również informator – wykaz wszystkich poradni z diecezji krakowskiej oraz ośrodków prowadzących warsztaty.

Prosimy o punktualne przychodzenie na zajęcia, które rozpoczynają się o 18:30 a kończą ok. 21:00.

Tematy

I spotkanie: Małżeństwo jako sakrament.

                     Rozwój miłości narzeczeńskiej i małżeńskiej.
II spotkanie: Podstawy etyki życia małżeńskiego.

                      Odpowiedzialne rodzicielstwo.
III spotkanie: Spowiedź św. w narzeczeństwie i w życiu małżeńskim.

                       Tworzenie wspólnoty małżeńskiej i rodzinnej.
IV spotkanie: Dzień skupienia

17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu i możliwość spowiedzi/rozmowy duszpasterskiej (dla chętnych)

18:30 Eucharystia 
19:45 Konferencja:  Misja i powołanie rodziny w Kościele i w świecie współczesnym.

Kalendarium 2020 r.

Terminy poszczególnych spotkań (wtorków)

luty 2020 r.

  4.02.

11.02.

18.02. 

25.02.

marzec 2020 r. 

  3.03.

10.03.

17.03. 

24.03. 

PROWADZĄCY

Katarzyna i Michał Pawłowscy 

Biotechnolog i fizjoterapeuta, obecnie działający w zupełnie innych branżach. Od 13 lat szczęśliwe małżeństwo. Rodzice czwórki dzieci. Absolwenci Studium Teologii Rodziny przy UPJP II w Krakowie. Od 2014 roku zaangażowani w prowadzenie w Krakowie kursów naturalnego rozpoznawania płodności. Pasjonaci podróżowania z dziećmi od morza po góry. Zakochani w sobie i w Bieszczadach. Razem we wspólnocie Betelewo na Skałce.

Dorota i Samuel Bałazińscy 

Szczęśliwi małżonkowie z 8 letnim stażem. Rodzice Laury i Tymoteusza. Z zamiłowania poszukiwacze Prawdy, z wykształcenia inżynierowie. Absolwenci Studium Teologii Rodziny przy UPJPII w Krakowie. Dorota - miłośniczka gotowania, zdrowego żywienia oraz tańca. Samuel - miłośnik wypraw górskich, zapalony biegacz. Różni nas „wszystko”, łączy Bóg.

ks. dr Krzysztof Porosło

Wyświęcony w 2013 r., absolwent Uniwersytetu Nawarry w Pampelunie (Hiszpania), wykładowca UPJPII i duszpasterz akademicki DA Patmos, rekolekcjonista, popularyzator liturgii i autor kilkunastu książek. 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ks. dr Paweł Gałuszka

Wyświęcony w 2007 r., absolwent Papieskiego Instytutu Teologicznego Jana Pawła II na Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie, wykładowca UPJPII i  dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Misjonarz Miłosierdzia oraz Diecezjalny Duszpasterz Kobiet Archidiecezji Krakowskiej.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ks. dr Bogusław Kastelik

Wyświęcony w 2007 r., absolwent UPJPII w Krakowie, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

/po ukończeniu kursu istnieje możliwość umówienia się z księżmi na rozmowę duszpasterską albo spowiedź przedślubną – wystarczy skontaktować się mailowo/