Kursy przygotowujące do sakramentu małżeństwa

Akademickie katechezy dla narzeczonych

Organizatorem kursu przedmałżeńskiego jest Fundacja Towarzyszenia Rodzinie przy współpracy z Duszpasterstwem Akademickim UPJPII „Patmos”. Kurs jest otwarty dla wszystkich pragnących w nim uczestniczyć, nie tylko dla studentów. Kurs składa się z czterech spotkań, które odbywają się w cztery wtorki miesiąca w budynku UPJPII przy ul. Bernardyńskiej 3.

Kurs można rozpocząć w każdy, dowolny wtorek (zapisy przed kursem od 18.00). Gdy się opuści jedno spotkanie można przyjść na nie w kolejnym miesiącu. Kurs można zacząć od każdego tematu i kontynuować zajęcia w dowolnej kolejności. Ważne jest, aby być na czterech, różnych spotkaniach. Brakujące tematy można uzupełniać w kolejnych miesiącach.

Koszt kursu: 50 zł od osoby - płatne na miejscu, przed rozpoczęciem kursu. Mogą w nim uczestniczyć pojedyncze osoby (bez pary).

Na pierwszym spotkaniu narzeczeni otrzymują świadectwo uczestnictwa. Potwierdza się na nim obecność. Przychodząc kolejny raz należy świadectwo zabrać ze sobą i pozostawić osobie obsługującej zapisy w celu potwierdzenia swojego udziału w zajęciach.

Po kursie narzeczeni powinni się udać 3 razy do poradni życia rodzinnego. Zamiast dwóch wizyt w poradni, narzeczeni mogą uczestniczyć w kursie naturalnego planowania rodziny lub w warsztatach komunikacji. Szczegółowe informacje o poradniach i warsztatach podawane są na drugim spotkaniu. Narzeczeni otrzymują również informator – wykaz wszystkich poradni z diecezji krakowskiej oraz ośrodków prowadzących warsztaty.

Prosimy o punktualne przychodzenie na zajęcia, które rozpoczynają się o 18:30 a kończą ok. 21:00.

Tematy

I spotkanie: Małżeństwo jako sakrament.

                     Rozwój miłości narzeczeńskiej i małżeńskiej.
II spotkanie: Podstawy etyki życia małżeńskiego.

                      Odpowiedzialne rodzicielstwo.
III spotkanie: Spowiedź św. w narzeczeństwie i w życiu małżeńskim.

                       Tworzenie wspólnoty małżeńskiej i rodzinnej.
IV spotkanie: Dzień skupienia

17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu i możliwość spowiedzi/rozmowy duszpasterskiej (dla chętnych)

18:30 Eucharystia 
19:45 Konferencja:  Misja i powołanie rodziny w Kościele i w świecie współczesnym.

Kalendarium 2020 r.

Terminy poszczególnych spotkań (wtorków)

styczeń 2020 r. 

 7.01. (I spotkanie)
14.01. (II spotkanie)
21.01. (III spotkanie)
28.01. (IV spotkanie)

luty 2020 r.

  4.02.

11.02.

18.02. 

25.02.

marzec 2020 r. 

  3.03.

10.03.

17.03. 

24.03. 

PROWADZĄCY

 Marta i Marek Babik

Małżonkowie od 1993 r. Rodzice trzech synów i córki. Marta: teolog i pedagog, mediator. Interesuje się problematyką rodzinną ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień z zakresu komunikacji interpersonalnej. Autorka i realizatorka warsztatów z tego zakresu. Marek: wykładowca na Akademii Ignatianum i UPJPII w Krakowie. Pasjonuje się badaniem i opisywaniem problematyki wychowania seksualnego. Szczególnie interesują go tzw. obszary trudne, uznawane jako tabu i z tego względu często przemilczane przez rodziców i wychowawców. Autorzy wielu publikacji z zakresu tematyki rodzinno-wychowawczej.

www.strefarodziny.pl

Katarzyna i Michał Pawłowscy 

Biotechnolog i fizjoterapeuta, obecnie działający w zupełnie innych branżach. Od 13 lat szczęśliwe małżeństwo. Rodzice czwórki dzieci. Absolwenci Studium Teologii Rodziny przy UPJP II w Krakowie. Od 2014 roku zaangażowani w prowadzenie w Krakowie kursów naturalnego rozpoznawania płodności. Pasjonaci podróżowania z dziećmi od morza po góry. Zakochani w sobie i w Bieszczadach. Razem we wspólnocie Betelewo na Skałce.

Dorota i Samuel Bałazińscy 

Szczęśliwi małżonkowie z 8 letnim stażem. Rodzice Laury i Tymoteusza. Z zamiłowania poszukiwacze Prawdy, z wykształcenia inżynierowie. Absolwenci Studium Teologii Rodziny przy UPJPII w Krakowie. Dorota - miłośniczka gotowania, zdrowego żywienia oraz tańca. Samuel - miłośnik wypraw górskich, zapalony biegacz. Różni nas „wszystko”, łączy Bóg.

ks. dr Krzysztof Porosło

Wyświęcony w 2013 r., absolwent Uniwersytetu Nawarry w Pampelunie (Hiszpania), wykładowca UPJPII i duszpasterz akademicki DA Patmos, rekolekcjonista, popularyzator liturgii i autor kilkunastu książek. 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ks. dr Paweł Gałuszka

Wyświęcony w 2007 r., absolwent Papieskiego Instytutu Teologicznego Jana Pawła II na Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie, wykładowca UPJPII i  dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Misjonarz Miłosierdzia oraz Diecezjalny Duszpasterz Kobiet Archidiecezji Krakowskiej.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ks. dr Bogusław Kastelik

Wyświęcony w 2007 r., absolwent UPJPII w Krakowie, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

/po ukończeniu kursu istnieje możliwość umówienia się z księżmi na rozmowę duszpasterską albo spowiedź przedślubną – wystarczy skontaktować się mailowo/