Ul. Siostry Faustyny 70, 30 – 608 Kraków

Bank dobrych serc - dom samotnej matki im. Emilii Wojtyłowej w WadowicachRealizacja projektu jest możliwa dzięki wsparciu Fundacji PKO Banku Polskiego. Przekazana darowizna umożliwi przygotowanie i zaaranżowanie wspólnej przestrzeni dla mieszkanek Domu Samotnej Matki im. Emilii Wojtyłowej w Wadowicach. Jest ona przeznaczona dla mam oraz ich dzieci, które będą mogły spędzać w niej czas wspólnej rekreacji, a także spotykać się na różnych warsztatach.

Zostanie przygotowany również kącik zabaw dla dzieci, wyposażony w różne materiały i zabawki edukacyjne.

W ramach projektu samotne mamy będą mogły skorzystać z pomocy prawnej oraz psychologicznej. Są to niezwykle istotne i potrzebne formy pomocy. Mieszkanki Domu niejednokrotnie borykają się bowiem z problemem odrzucenia przez rodzinę bądź społeczeństwo, dlatego też wszelkie wsparcie emocjonalne oraz pomoc w stawianiu pierwszych samodzielnych kroków okazują się niezwykle przydatne. Także spotkania w ramach pomocy prawnej stają się dla samotnych mam cennym źródłem informacji.

Czas realizacji projektu do: 31 marca 2024 r.

Na skróty
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram