Ul. Siostry Faustyny 70, 30 – 608 Kraków

Bank dobrych serc - dom samotnej matki im. kard. karola wojtyły w KrakowieRealizacja projektu jest możliwa dzięki wsparciu Fundacji PKO Banku Polskiego. Przekazana darowizna umożliwiła przygotowanie i zaaranżowanie wspólnej przestrzeni dla mieszkanek Domu Samotnej Matki im. Emilii Wojtyłowej w Wadowicach. Jest ona przeznaczona dla mam oraz ich dzieci, które mogą spędzać w niej czas wspólnej rekreacji, a także spotykać się na różnych warsztatach.

Został przygotowany również kącik zabaw dla dzieci, wyposażony w różne materiały i zabawki edukacyjne.

W ramach projektu samotne mamy mogły skorzystać również z pomocy psychologicznej. Zrealizowanych zostało 40 h wsparcia psychologicznego dla mieszkanek krakowskiego Domu. Jest to niezwykle ważna i potrzebna forma pomocy. Mieszkanki Domu niejednokrotnie borykają się bowiem z problemem odrzucenia przez rodzinę bądź społeczeństwo, dlatego też wszelkie wsparcie emocjonalne oraz pomoc w stawianiu pierwszych samodzielnych kroków okazują się niezwykle przydatne.

Czas realizacji projektu do: 31 grudnia 2023 r.

Na skróty
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram