Ul. Siostry Faustyny 70, 30 – 608 Kraków

Warsztaty – Co nam robi wstyd?

Jesteśmy w związkach po to, by doświadczać w nich miłości, przynależności i szacunku. Zależy nam, by druga osoba nas akceptowała i przyjmowała w pełni, z tym co w nas piękne i mocne, i tym co słabsze i niedoskonałe. Jest jednak coś co stoi na przeszkodzie do takiej bliskości w związku – to wstyd.

Wstyd jest emocją pierwotną, która przekonuje, że nie zasługujemy na bycie kochanym i szanowanym, że możemy stracić akceptację, a w konsekwencji zostać odrzuceni przez ważne dla nas osoby.

Wstydzimy się doświadczać wstydu i mało o nim wiemy, jeszcze mniej mówimy. On wtedy rośnie jak potwór w szafie z dzieciństwa – karmi się tajemnicą i zmusza do ukrywania się. Światłem, które osłabia paraliżujący strach przed odrzuceniem jest rozpoznanie wstydu, mówienie nim, rozmowa z kimś empatycznym  i wzięcie odpowiedzialności za to, jak zakończymy sytuację w której ogarnął nas wstyd.

Warsztat jest skierowany głównie do tych związków, gdzie jedna osoba jest bardziej wrażliwa na krytykę; gdzie jakiekolwiek trudności są często odbierane jako porażka i zapowiedź końca relacji. Będzie pomocą także dla tych osób, które podważają swoje kompetencje i znaczenie, nie wierzą w swoją wartość, mają poczucie „bycia niewystarczającą/niewystarczającym”.

Głównym celem jest pogłębienie wiedzy o wstydzie i o tym, co on nam robi, a także poznanie narzędzi służących uodpornianiu na wstyd.

Warsztaty bazują na badaniach o wstydzie dr Brene Brown, Tangney i Dearling oraz innych badaczy, a także na pracach Silvan S. Tomkins. Wykorzystują elementy wykładowe, narzędzia warsztatowe (praca w podgrupach, praca z metaforą, refleksja własna) oraz dyskusję na podstawie fragmentów filmów.

Z uwagi na sytuację pandemiczną szkolenie odbędzie się w formie online: spotkanie trwa 3  godziny zegarowe na platformie zoom. Wymaga to dobrego połączenia z Internetem, sprawnego komputera, słuchawek/ głośników, mikrofonu i kamerki. Uczestnicy otrzymają krótką instrukcję używania programu zoom przed pierwszym spotkaniem warsztatowym.

Trener: Monika Chochla
Psycholożka, trenerka kompetencji miękkich, coach, terapeutka Racjonalnej Terapii Zachowania i facylitatorka Job Crafting. Od 8 lat pracuję w obszarze rozwijania potencjału i skuteczności w działaniu jako trener i coach, wspierając rozwój takich kompetencji jak: komunikacja, efektywna współpraca w zespole, kreatywne myślenie, elastyczne reagowanie na zmiany, praca z krytykiem wewnętrznym, rozwój samoświadomości własnej i zaufanie w związku. W pracy z ludźmi najbardziej kręci mnie błysk w oku oznaczający, że ktoś właśnie odkrył w sobie moc i siłę do pełniejszego życia, oraz że przyjmuje siebie w całości z tym, co w nim silne i wrażliwe. Przeprowadziłam ponad 1400 godzin szkoleniowych oraz ponad 400 indywidualnych konsultacji psychologicznych i coachingowych. Prowadzę autorskie warsztaty psychologiczne dla osób wierzących (ponad 20 edycji w 2 miastach i online), inspiruję ludzi do życia zaangażowanego pisząc artykuły dla Deon.pl i bloga www.chcemisie.com.pl. Prywatnie: ciągle zakochana żona swojego męża, mama dwójki dzieci, początkująca ogrodniczka i zapalona miłośniczka wypraw rowerowych po Polsce i Europie.

TERMIN  1.04.2022r. godz. 18.00-21.00

Forma warsztatów: online na platformie Zoom

Cena: 200 zł/ para

Zapisy:

    Na skróty
    linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram