Warsztaty rozwoju osobistego

SIŁA ŻYCIOWA - JAK ROZWIJAĆ W ŻYCIU TO, CO NAS WZMACNIA

Siła życiowa to zasoby psychofizyczne - osobisty kapitał, który uzdalnia nas do podejmowania codziennych wyzwań, osiągania wyznaczonych celów, spełniania marzeń i radzenia sobie z trudnościami. Jej rola nabiera szczególnego znaczenia, kiedy to, z czym mamy się zmierzyć - napotkane problemy czy realizacja naszych pragnień niosą ze sobą poważne i liczne trudności, i kiedy od umiejętności poradzenia sobie z nimi w znaczącym stopniu zależy jakość naszego dalszego życia. Na szczęście każdy z nas dysponuje tą wewnętrzną siłą i mimo że czasem wydaje się to być trudne, na jej poziom możemy aktywnie wpływać.

W pewnej mierze za nasze życiowe siły odpowiada biologiczne wyposażenie otrzymane w genach. Jednak w przeważającej części zależą one od naszego stylu życia - od podejmowanych przez nas codziennie decyzji, wykorzystywanych kompetencji i nawyków. A na te możemy nieustannie wpływać i kształtować je tak, żeby nam służyły i wspierały poczucie naszej sprawczości i mocy.

Jakie zatem umiejętności i kompetencje warto rozwinąć, żeby przyczynić się do wzrostu naszej życiowej siły? Z pewnością należą do nich: empatyczna postawa wobec siebie, świadome zarządzanie osobistymi zasobami, umiejętność wykorzystywania wsparcia płynącego z zewnątrz, czerpania z tego, co nas "zapala" życiowo i regeneracji sił. To 5 filarów tematycznych, na który opiera się warsztat i w obrębie których będziesz mieć możliwość pogłębić wiedzę, ćwiczyć i rozwijać swoje kompetencje.

Cykl warsztatów jest prowadzony on-line w kameralnej grupie i składa się z sześciu 2-godzinnych spotkań. Jest realizowany przy użyciu aktywnych metod, umożliwiających rozwój konkretnych umiejętności w praktyce. Łączy w sobie doświadczanie z elementami wiedzy i zawiera propozycje do pogłębionej pracy własnej pomiędzy kolejnymi spotkaniami. Jest inspiracją do kontynuacji dalszego rozwoju w tym zakresie.

Warsztat jest dla każdego, kto chce:
  • lepiej poznać siebie, swoje możliwości, zasoby i skuteczniej z nich korzystać,
  • rozwijać swój potencjał i łatwiej sięgać daleko - po realizację swoich marzeń i planów,
  • lepiej radzić sobie z pojawiającymi się trudnościami,
  • rozwinąć umiejętność dbania o równowagę wewnętrzną,
  • doświadczyć wsparcia płynącego z grupy, czerpać z doświadczenia i wiedzy innych.

Czas trwania: 6 spotkań po 2 godziny

Terminy:  30 listopada oraz 2, 7, 9, 14 ,16 grudnia 2020 r.

czwartki, godz. 18.00 - 20.00

Miejsce: on-line, platforma ZOOM

Ilość uczestników: maks. 12 osób 

Rejestracja do 27 listopada

Dodatkowych informacji udziela Katarzyna Zoń 

tel. 530 624 718 lub  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 


Koszt: 200 zł 

Prowadząca:

Katarzyna Zoń - pedagog, manager kultury, trener rozwoju osobistego, absolwentka Szkoły Trenerów MERITUM w Katowicach I-go i II-go stopnia z certyfikatem potwierdzającym kompetencje trenerskie 5 EQF Europejskich Ram Kwalifikacji - Starszy Trener oraz z certyfikatem trenerskim potwierdzającym kompetencje pracy na procesie grupowym. Specjalizuje się w obszarach związanych z podnoszeniem jakości relacji, w tym szeroko pojętej komunikacji interpersonalnej, z rozwojem osobistego potencjału i kreatywności. Towarzyszy ludziom w poznawaniu siebie, odkrywaniu osobistych zasobów i narzędzi pomocnych w kształtowaniu życia w poczuciu spełnienia i w budowania zdrowych, głębokich relacji. Fascynuje się twórczością i jej wpływem na życie człowieka oraz integralnym podejściem do rozwoju, uwzględniającym wszystkie płaszczyzny ludzkiego funkcjonowania. Z tego powodu w swojej pracy sięga po narzędzia i metody angażujące zarówno ciało, ruch, głos, emocje, jak i intelekt i wyobraźnię. Czerpie przy tym z twórczości i sztuki.

 

Mieliśmy okazję wspólnie uczestniczyć w warsztatach „Siła życiowa”. I przez te kilka spotkań zwróciliśmy uwagę na pełen profesjonalizm Kasi, konkrety, przeniesienie teorii do życia codziennego na świetnych przykładach, indywidualne podejście, zrozumienie. Dużo nowych rzeczy odkryliśmy pracując indywidualnie,
w grupie i w parach. Na pewno warto je kiedyś powtórzyć:) Dziękujemy.

Kasia i Bartek

Warsztaty „Siła życiowa” to bardzo wartościowa opcja dla mam z dziećmi - mnie pozwoliła bardzo na zadbanie o swój rozwój, weryfikację rzeczywistości  i wyznaczenie sobie nowych celów. Prowadząca bardzo dobrze przygotowana merytorycznie, empatyczna, prowadząca zajęcia w duchu porozumienia bez przemocy. Serdecznie polecam! 

Agnieszka

Zapisałam się na warsztaty „Siła życiowa” w oczekiwaniu, że znajdę nowe formy odzyskiwania sił potrzebnych w codziennym wirze pracy. Forma online pozwalała zaoszczędzić czas na dojazd na spotkanie. Grupa była zróżnicowana wiekowo a więc i potrzebami. Pani Kasia w umiejętny sposób potrafiła stworzyć atmosferę zaufania i akceptacji. Możliwość podziału na grupy i w parach dawała możliwość zachowania intymności. Każde spotkanie wprowadzało nowe określenia psychologiczne, które wspólnie zgłębialiśmy, a w końcowym etapie spotkania prowadząca uzupełniała braki. Taka forma pozwoliła mi zobaczyć bogactwo spojrzeń na sprawę/problem. Ja osobiście jestem wdzięczna za nazwanie językiem fachowym tego, co czułam i myślałam w różnych kwestiach. Bardzo szybko to mi się przydało. (...) Każdemu, kto jest zabiegany polecam tą formę osobistego rozwoju. Warto walczyć o siebie, nikt za nas tego nie zrobi.

Bożena