Ul. Siostry Faustyny 70, 30 – 608 Kraków

Rekolekcje dla kobiet w ciąży

8 czerwca 2024 r. odbyła się I edycja REKOLEKCJI DLA KOBIET W CIĄŻY. Wydarzenie to skierowane było dla kobiet będących w stanie błogosławionym. Spotkanie miało na celu wsparcie uczestniczek w przygotowaniu do porodu w obszarze fizycznym i duchowym.

 

W programie rekolekcji odbyły się dwa bloki wykładowo-warsztatowe. Pierwszy dotyczył niefarmakologicznych metod łagodzenia bólu porodowego. Temat poprowadziła doula Monika Dorobisz (Moc oczekiwania). W drugiej części Joanna Kurek (Wiara czyni poród) opowiedziała o tym, jak duchowo przygotować się do porodu i jak zaprosić Pana Boga do tego szczególnego wydarzenia.

 

Uczestniczki mogły doświadczyć także medytacji chrześcijańskiej. Kolejnym punktem był Krąg Porodowy, podczas którego powróciłyśmy do początku czasu ciąży, do emocji, uczuć towarzyszącym tamtym chwilom. Najważniejszym momentem spotkania była Msza św. z indywidualnym błogosławieństwem, a następnie zawierzenie się Najświętszemu Sercu Maryi.

 

Podczas rekolekcji uczestniczkom towarzyszyła s. felicjanka Aleksandra Janiszewska. Mszę św. sprawował ks. Paweł Lisoń.

 

Rekolekcje zostały odebrane bardzo pozytywnie, zarówno przez same uczestniczki, jak i przez osoby z zewnątrz, które obserwowały wydarzenie w mediach społecznościowych. Bez wątpienia, takie inicjatywy są potrzebne. Kobiety przygotowujące się do porodu szukają przestrzeni, w której mogą zdobyć konkretną wiedzę, spotkać inne panie będące na podobnym etapie, dla których ważne są te same wartości, ale przede wszystkim znaleźć chwilę wytchnienia, poukładać myśli, pomodlić się i zawierzyć Bogu ten szczególny okres swojego życia.

 

Planujemy kolejne edycje rekolekcji jesienią 2024 roku oraz wiosną 2025 roku.

 

Tekst: Monika Dorobisz

Fot. Anna Matejska-Gazda

Na skróty
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram