Ul. Siostry Faustyny 70, 30 – 608 Kraków

Seks po 40, czyli jak rozpoznawać płodność w premenopauzie

25 maja br. w siedzibie naszej Fundacji, odbyły się warsztaty skierowane do kobiet w okresie klimakterium oraz ich mężów.

Celem szkolenia było podniesienie świadomości, czym jest premenopauza, co w tym czasie jest normalnym, zdrowym objawem, a z czym należy się udać do lekarza.
W szczególności dużo uwagi poświęciliśmy rozpoznawaniu płodności, jak płodność obniża się po 40 roku życia, na jakie objawy należy zwracać uwagę. Przypomnieliśmy zaawansowane reguły wyznaczania niepłodności w cyklach regularnych, jak i długich coraz częściej występujących. Mówiliśmy o niechęci do seksu i lękach, które są częstymi problemami pań (i panów!) w tym wieku.
Warsztaty przebiegły w bardzo dobrej atmosferze, uczestnicy aktywnie brali udział w rozwiązywaniu kart, a przede wszystkim chętnie opowiadali o własnym doświadczeniu przeżywania tego trudnego czasu. Takie dzielenie się bardzo ubogaciło warsztaty.
Mam nadzieję, że warsztaty pomogły uzyskać kobietom większy spokój i poczucie bezpieczeństwa, mężom lepiej zrozumieć własne żony, a wszystkim zyskać przekonanie, że seks po 40-stce wciąż może być źródłem radości.
Tekst: Izabela Salata – instruktor modelu Creightona, podstawowego narzędzia NaProTechnology®; instruktor metody Rötzera; nauczyciel metody angielskiej oraz doradca życia rodzinnego.
Na skróty
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram