Ul. Siostry Faustyny 70, 30 – 608 Kraków

Spotkania dla narzeczonych w poradni życia rodzinnego – krok po kroku   

Drodzy Narzeczeni!

Podczas przygotowań do zawarcia sakramentu małżeństwa oprócz katechez przedmałżeńskich czekają Was trzy spotkania w poradni życia rodzinnego. Poniżej odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania w kwestii spotkań z Doradcą w Poradni Życia Rodzinnego.

Poradnia życia rodzinnego – co to jest?

Poradnia życia rodzinnego to miejsce, w którym pomocy i wsparcia udzielają Doradcy Życia Rodzinnego. Do poradni mogą zgłosić się zarówno narzeczeni jak i małżonkowie oraz rodziny, a także osoby indywidualne, które chciałyby wraz z doradcą życia rodzinnego przyjrzeć się swojej sytuacji życiowej, poszukać rozwiązania problemów oraz konfliktów, uzyskać pomoc i wsparcie w kryzysie bądź też dowiedzieć się więcej o stosowaniu naturalnych metod rozpoznawania płodności.

Czym są spotkania w poradni życia rodzinnego dla narzeczonych?

Stanowią one kontynuację katechez, gdyż w praktyce odpowiadają na nauczanie Kościoła przekazywane w ich trakcie w sposób szczególny dotyczące ludzkiej płodności i seksualności. Uczestnicząc w spotkaniach poznacie podstawy jednej z naturalnych metod rozpoznawania płodności – metody prof. Józefa Rötzera. Dzięki nauce prowadzenia, a następnie interpretowania własnych obserwacji, dowiecie się jak tę wiedzę zastosować w praktyce i zobaczyć jej skuteczność.

Czy musimy odbyć trzy spotkania w poradni życia rodzinnego?

Tak, treści przekazywane na spotkaniu są kontynuacją katechez przedmałżeńskich i narzeczeni obowiązkowo w nich uczestniczą. Nie ma możliwości, podobnie jak w sytuacji katechez przedmałżeńskich, by w spotkaniach w poradni uczestniczyło tylko jedno z narzeczonych.

Dwa spotkania w ramach poradni życia rodzinnego mogą być zastąpione przez udział w Kursie Naturalnych Metod Rozpoznawania Płodności (zwanym też Kursem Naturalnego Planowania Rodziny – NPR).  Po zakończonym kursie należy przedzwonić do Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej w celu umówienia terminu trzeciego spotkania (tel. 12 628 81 50).

W jakiej formie odbywają się spotkania w poradni?

Spotkania odbywają się stacjonarnie w poradniach zlokalizowanych na terenie Krakowa oraz w innych miejscowościach naszej archidiecezji.
Spotkania w formule online są możliwe tylko w wyjątkowych sytuacjach (np. stały pobyt za granicą, niepełnosprawność jednego z narzeczonych, przewlekła choroba uniemożliwiająca dotarcie do poradni), po wcześniejszym otrzymaniu zgody ze strony Wydziału Duszpasterstwa Rodzin.

Ile kosztują spotkania w poradni?

Pakiet trzech spotkań – 240 zł

Dodatkowe spotkanie (po ukończonym kursie NPR) – 80 zł

Pakiet trzech spotkań online w j. angielskim – 280 zł

Pakiet trzech spotkań online – 250 zł

Dodatkowe spotkanie online – 80 zł

Kiedy należy zapisać się na spotkanie w poradni życia rodzinnego?

Na spotkania w poradni można zapisywać się po zakończeniu katechez przedmałżeńskich. Nie ma możliwości uczestniczenia w spotkaniach poradni życia rodzinnego przed zakończeniem katechez.

Jak się zapisać?

Zapisy odbywają się poprzez formularz elektroniczny (link zamieszczony poniżej).
W formularzu należy wybrać rodzaj usługi –  pakiet trzech spotkań z doradcą życia rodzinnego: w Krakowie, poza Krakowem, w języku angielskim (stacjonarnie/online), w formie online. Formularz pozwala też wybrać konkretną lokalizację i specjalistę, do którego chcemy się zapisać. Nie jest konieczne zaznaczanie tych dwóch ostatnich opcji, żeby przejść do kalendarza. Co więcej, wybierając tylko rodzaj usługi w kalendarzu wyświetli się więcej opcji terminów. Kalendarz zawsze wyświetla terminy tylko na 10 dni do przodu. Nie oznacza to, że w kolejnych dniach spotkania się nie odbywają. Po wybraniu terminu system przekieruje Was do płatności. Ważne, żeby przy zapisie wpisać imię i nazwisko narzeczonej/narzeczonego. Cena podana w cenniku jest ceną za parę narzeczonych (nie za osobę).

Po Waszej stronie jest zapisanie się na pierwsze spotkanie w poradni, na kolejne dwa termin jest ustalany razem z doradcą życia rodzinnego podczas pierwszego spotkania.

Link do zapisów:

Zapisy

Dlaczego w kalendarzu nie widzę dostępnych terminów?

Brak terminów w kalendarzu może wynikać z tego, że wybrany doradca lub dostępni w tym czasie inni doradcy mają już zajęte wszystkie spotkania w tym czasie. Dlatego też, przy poszukiwaniu terminu warto zaznaczyć tylko rodzaj usługi. Dzięki temu w kalendarzu może wyświetlić się więcej możliwości. Gdyby nadal nie wyświetlały się terminy, będzie to oznaczało, że wszystkie terminy w tym czasie są zajęte.

Życzymy dobrych i owocnych spotkań w poradni życia rodzinnego!

 

Na skróty
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram