Ul. Siostry Faustyny 70, 30 – 608 Kraków

Spotkanie w sprawie rejonizacji Duszpasterstwa Rodzin – 27 lutego 2024 r.

27 lutego odbyło się spotkanie z Księdzem Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim, na którym powołani zostali rejonowi  duszpasterze rodzin oraz rejonowi doradcy życia rodzinnego na lata 2024-2028.

Trwające prace nad rejonizacją Duszpasterstwa Rodzin są odpowiedzią na dekret Księdza Arcybiskupa z dnia 20 grudnia 2024 r. Na jego mocy od 1 stycznia 2024 roku, ustanowione zostały struktury rejonowe duszpasterstwa rodzin.
Wszelkie działania w tym temacie są ważne również dla naszej Fundacji, która jest narzędziem Wydziału Duszpasterstwa Rodzin w realizacji jego zadań dotyczących poradnictwa dla narzeczonych, małżeństw i rodzin w Archidiecezji Krakowskiej.

Na spotkaniu poruszono m.in. temat uruchomienia poradni rejonowych w wybranych ośrodkach (obecnie działają poradnie duszpasterskie w Centrum Jana Pawła II w Krakowie oraz w siedzibie naszej Fundacji przy ul. Siostry Faustyny 70). W najbliższym czasie uruchomione zostaną kolejne poradnie: w Wadowicach, Chrzanowie i Myślenicach.

Zapraszamy na stronę Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Krakowskiej w celu zapoznania się z najnowszymi działaniami związanymi z rejonizacją Duszpasterstwa Rodzin:

https://wdr.diecezja.pl/aktualnosc/powolanie-rejonowych-duszpasterzy-i-rejonowych-doradcow-zycia-rodzinnego/

https://wdr.diecezja.pl/aktualnosc/spotkanie-z-ksiedzem-arcybiskupem-markiem-jedraszewskim-w-sprawie-rejonizacji-duszpasterstwa-rodzin-27-lutego-2024-r/

 

Na skróty
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram