Badacze wskazują na związek między jakością życia, a jakością życia seksualnego. Ta ostatnia łączy ze sobą biologiczne, emocjonalne, intelektualne i społeczne aspekty, są one bowiem niezbędne do pozytywnego rozwoju osobowości, komunikacji i miłości. Jakość życia seksualnego wiąże się także z doświadczaniem pozytywnych, satysfakcjonujących i bezpiecznych zbliżeń seksualnych, które są wolne od przymusu, dyskryminacji i przemocy.
Konflikty w sferze seksualnej pary wynikają między innymi ze złej komunikacji interpersonalnej. W małżeństwach katolickich dotykają one także systemu wartości małżonków, czyli etyki życia małżeńskiego. Wśród istotnych czynników jakości życia człowieka znajdują się wartości, życie w zgodzie z nimi podnosi satysfakcję z życia. Podobnie jeśli małżonkowie kierują się w życiu tymi samymi wartościami, wpływa to na jakość ich relacji. Nie będziemy teraz zajmować się szczegółowo kwestią moralności, ale chcemy zwrócić uwagę, że ma ona znaczenie dla przeżywania seksualności przez małżonków.
Zapraszając na spotkania wprowadzające w Creighton Model FertilityCareTMSystem, zapoznamy was z narzędziem diagnostycznym, dzięki któremu zdobędziecie wiedzę w zakresie zdrowia ginekologicznego i prokreacyjnego.
Podczas spotkań chcemy skupić się na biologicznym wymiarze jakości życia seksualnego. Trzeba zaznaczyć jednak, że znajomość faz płodnych i niepłodnych a także ocena procesów zachodzących w cyklu miesiączkowym kobiety wzmacnia więź pary i pomaga w pozytywnej komunikacji dotyczącej ich seksualności. Wiele kobiet poprzez samoobserwację odkrywa swoją kobiecość, doświadczanie swojej fizjologii to uważność, której kobieta dzisiaj poszukuje.
14.10.2021, wyjątkowo od 17:00 do 19:00
18.11.2021
16.12.2021
Miejsce: ul. Faustyny 70, Kraków.