Ul. Siostry Faustyny 70, 30 – 608 Kraków

Paczuszka dla Maluszka w Domu Samotnej Matki w Wadowicach

Wielu z nas w przedświątecznym czasie myśli o prezentach dla swoich najbliższych. Są jednak i tacy, którzy tę okazję chcą wykorzystać po to, by czynić więcej dobra. Przykładem tego są członkowie Duszpasterstwa Akademickiego Księży Misjonarzy “Na Miasteczku”. Postanowili oni przyłączyć się do ogólnopolskiej bożonarodzeniowej akcji “Paczuszka dla Maluszka”. Owoce zorganizowanej przez nich zbiórki trafiły do mieszkańców Domu Samotnej Matki im. Emilii Wojtyłowej w Wadowicach.

“Paczuszka do Maluszka” to akcja, która od 2013 r. jest organizowana przez Fundację Małych Stópek. Zbierane dary trafiają do domów dziecka, domów małego dziecka, domów samotnej matki oraz hospicjów. Służą również wsparciu mam w trudnej sytuacji życiowej, które oczekują narodzin dziecka oraz podopiecznych fundacji organizacji. Do akcji można przyłączyć się na różne sposoby. Młodzi ludzie z DA “Na Miasteczku” postanowili zorganizować swoją zbiórkę. Jej efekty można zobaczyć na poniższych zdjęciach.
Serdecznie dziękujemy im za wsparcie i pomoc okazane mieszkańcom wadowickiego Domu – mamom oraz ich dzieciom!

Od 1 września 2023 r. prowadzenie Domu Samotnej Matki im. Emilii Wojtyłowej w Wadowicach zostało przekazane przez Archidiecezję Krakowską Fundacji Towarzyszenia Rodzinie im. prof. Stanisława Grygiela. W imieniu Archidiecezji Krakowskiej sprawuje ona całościową opiekę zarówno nad wadowickim Domem, jak i  Domem Samotnej Matki im. kard. K. Wojtyły w Krakowie.

Na skróty
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram