Ul. Siostry Faustyny 70, 30 – 608 Kraków

Poradnia dla narzeczonych

Fundacja Towarzyszenia Rodzinie na mocy porozumienia z Archidiecezją Krakowską jest wyłącznym organizatorem spotkań dla narzeczonych w Katolickiej Poradni Życia Rodzinnego w ramach bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa w Archidiecezji Krakowskiej. Pełni rolę operatora Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie zakresie obsługi administracyjnej i finansowej.

Jak się zapisać?

Formularz

Zapisy do poradni odbywają się przez poniższy formularz, który pozwala wybrać odpowiednią dla narzeczonych lokalizację oraz Doradcę Życia Rodzinnego. Narzeczeni podczas zapisów wybierają datę pierwszego spotkania. Termin kolejnych dwóch spotkań zostanie ustalony z Doradcą Życia Rodzinnego podczas pierwszego spotkania.

Opłata

Opłata za trzy spotkania z góry dokonywana jest na etapie rejestracji. Środki z tytułu opłat przeznaczone zostają na wynagrodzenie posługi doradców, zapewnienie obsługi administracyjno-księgowej oraz elektronicznego systemu rejestracji, fundusz szkoleniowy dla doradców, a także materiały dla narzeczonych przekazywane w trakcie spotkań.

Dofinansowanie

Narzeczeni nie mający możliwości pokrycia kosztów spotkań w Poradni Życia Rodzinnego mogą ubiegać się o częściowe lub całkowite zwolnienie z opłaty, kierując taką prośbę do dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie na adres wdr@diecezja.pl.

Uzupełnienie po kursie NPR

Narzeczeni, którzy uczestniczyli w Kursie naturalnych metod rozpoznawania płodności zapisują się na brakujące spotkanie poprzez formularz wybierając usługę: "6. Trzecie spotkanie po kursie NPR" .
Dokonując płatności należy potwierdzić zrealizowanie kursu wraz z podaniem daty jego odbycia.

Zobacz także

Ścieżka Przygotowania

znajdziesz tutaj szczegółowe informacje, jak przygotować się do sakramentu małżeństwa

Jak się przygotować?
Materiały do pobrania

Katechezy dla narzeczonych

znajdziesz tutaj nasze propozycje kursów przedmałżeńskich

Rodzaje katechez
Kalendarium zapisów
Formularz zapisów na katechezy
Na skróty
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram